Duben 2008

1. 10 Mír? Fuj!

16. dubna 2008 v 19:49 Epizody - 1.série
Strach má velké oči. A strach z něčeho nového, neznámého, děsivě vyhlížejícího, dokáže zamávat i s takovým chlapem, jako je Malý John. Robin by si nikdy nepomyslel, že největší a nejsilnější z jeho družiny se při pohledu na tu věcičku sesype jako bábovka. Jenomže nezapomínejme, že se píše dvanácté století a že v lidech, zvlášť těch, kteří nikdy neopustili rodnou hroudu, je stále ještě hluboce zakořeněn strach z nadpřirozena, z čárů a kouzel, z černé magie. Překonat jej bude možná těžší, než se Robinovi zdá...
klikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázek

1. 11 Mrtvý muž

16. dubna 2008 v 19:48 Epizody - 1.série
O tom, že nottinghamský šerif je padouch nad padouchy jistě netřeba pochybovat. Ovšem to, co si vymyslel tentokrát, už opravdu překračuje všechny meze. Jako by nestačilo, že Gisborne nechal pozavírat všechny ty chudáky, kteří nemají na zaplacení stále se zvyšujících daní, a kterým už dokonce ani není co zabavit. Jako by nestačilo, že šatlava praská ve švech a houfy ubožáků musí čekat na svůj ortel na hradním nádvoří. To všechno je šerifovi málo. On se chce bavit. A baví se jen tehdy, když jiní trpí...
klikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

1.12 Návrat Krále

16. dubna 2008 v 19:46 Epizody - 1.série
K ničemu se tak neupínají naděje obyvatel nottinghamského hrabství jako k návratu krále Richarda Lví srdce z křižáckých výprav do Svaté země. Prostý lid si od něj slibuje, že se věci zase vrátí do starých dobrých pořádků, že skončí svévole šerifa a jeho přisluhovačů, že budou zase platit spravedlivé zákony. Na králův návrat se ovšem, i když ze zcela jiných důvodů, těší i Gisborne. A Robin ví, že se blíží rozhodující bitva. Že jestli nechce ztratit Marian navždycky, musí získat důkazy o Gisbornově věrolomnosti. Netuší ovšem, jak krutou daň bude za to muset zaplatit.
klikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázek

1.13 Nápověda: ne

16. dubna 2008 v 19:43 Epizody - 1.série
Podlost a vynalézavost nottinghamského šerifa nezná hranic. Nic mu není svaté, ničeho se k prosazení svých cílů neštítí. Dokáže zneužít i tak svaté věci, jako je víra lidu ve svého krále. V to, že panovník všechno vrátí do starých, spravedlivých kolejí. Dříve nebo později šerif a jeho přisluhovači dostanou, co si zaslouží. Protože jejich zločiny nezůstanou vladaři utajeny. Nebyl by to ovšem šerif, aby si neuvědomil, jak úžasná příležitost se mu tady nabízí. Jak snadno a jednou provždycky se bude moci zbavit všech svých nepřátel. Zvlášť když mu v tom tentokrát nebude ani Robin, zdrcený ztrátou Marian, bránit.
klikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázekklikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázekKlikněte pro větší obrázek

Lucy Griffiths

16. dubna 2008 v 18:35 Lucy Griffiths
Datum narození: 10.11.1987
Místo narození:
Životopis:Lucy Griffiths se narodila Anglickém Brightonu, kde navštěvovala školu Dorthy a potom studovala na Vardean College.

Poprvé se v televizi objevila ve filmu Sea of Souls,Sugar Rush a The White Devil. A v únoru roku 2006 jí nabídla společnost BBC roli Lady Marian ve napínavém seriálu Robin Hood kde hraje v hlavních rolích s Jonasem Armstrongem.

Jonas Armstrong

16. dubna 2008 v 18:31 Jonas Armstrong
Datum narození: 1.1.1981
Místo narození: Dublin, Irsko
Životopis: Jonas se narodil v irském Dublinu hned minutu po půlnoci. Byl tak prvním narozeným dítětem v tom roce. Má dva sourozence,sestru a bratra, oba jsou mladší. V šesti letech se s rodiči odstěhoval do Anglie.Studoval na Arnold School v Blackpoolu v Anglii.

Jeho "zvláštními schopnostmi", získanými na škole, na které je náležitě pyšný, jsou znalost historických tanců a schopnost předstírat boj,tenis nebo hru na kytaru.Když v roce 2003 přišel na konkurz Robina Hooda, měl za sebou jen nějaká divadelní představení a epizodní role v seriálech.

Robin Hood je nejnovější verzi jedné z nejslavnějších anglických legend o muži, který bohatým bral a chudým dával.

Jonas Armstrong si zahrál take v seriálu Komando duchů kde hraje Peta tajného agenta


Trailer

12. dubna 2008 v 20:22 Videa

Robin Hood

12. dubna 2008 v 20:16 Legenda
Robin Hood je archetypem anglického lidového hrdiny, který bohatým bere a chudým dává. Podle pověsti žil se svojí družinou v lese Sherwoodu nedalekého Nottinghamu v době zajetí krále Richarda Lví Srdce, tedy na přelomu 12. a 13. století. Středověká legenda se rozšířila po Anglii a posléze ve velké části světa na základě publikace pro děti The Merry Adventures of Robin Hood (1883) od amerického spisovatele Howarda Pyla.
Přímý doklad z doby jeho života neexistuje, ze středověku se dochovaly pouze krátké zmínky o jeho osobě už jako o lidovém hrdinovi. Mýtus byl tedy pravděpodobně tradován v ústní formě. Celková zpracování jeho života se objevují masově po vynálezu knihtisku. Od počátku 16. století je jeho osoba ztotožňována se šlechticem Robertem z Locksley.
Do doby zajetí Richarda Lví srdce byla legenda poprvé zasazena až koncem 16. století. Původní středověké balady kladly život hrdiny až na přelom 13. a 14. století. Konečné ukotvení jeho příběhu v 90. letech 12. století je poměrně zřetelně ovlivněno známým románem Waltera Scotta Ivanhoe.
Osoba jeho družky Mariany, královy schovanky, má inspirační zdroj pravděpodobně v hrdince francouzské hry Jeu de Robin et Marion Adama de la Halle, která vznikla nejdříve koncem 13. století. Podobně jako postava Robina Hooda se role Mariany v pověsti proměňovala nejvíce během 19. a 20. století.
Obsah legendy
Robert z Locksley byl středověký šlechtic, který za vlády Richarda Lví Srdce přišel o všechen svůj majetek. Proto odešel z Nottinghamu do Sherwoodského lesa, kde se seznámil se skupinou uprchlíků. Mezi nimi si také našel přítele, malého Johna. Velice vynikal v lukostřelbě. Po celé Anglii se povídalo, že prý nikdo nestřílí lépe než on. Uprchlíci si Roberta zvolili za svého vůdce a začali mu říkat jednoduše Robin Hood. Robin ale celou tu dobu myslel jenom na jedno- jak se pomstít Nottinghamskému šerifovi za to, že ho připravil o majetek.
A tak pokaždé, když přejel Sherwoodem nějaký zbohatlík, se na něj Robin vrhnul a spolu se zbojníky ho o všechno oloupili. Aby ještě více naštvali šlechtu, rozhazovali uloupené zlato chudým. Šlechta na Robina byla velice rozhněvaná, ale chudý lid ho miloval. Na Robina byla vypsána odměna 1000 liber. Živý nebo mrtvý. Ale i velký a zdatný Robin Hood měl slabinu. Byla jí Mariana, kterou miloval. Mariana byla králova sestřenice, která se měla provdat za Nottinghamského šerifa. Šerif po Robinovi pátral tak usilovně, že nechal uspořádat lukostřeleckou soutěž.
Když se to Robin dozvěděl, tak se převlékl za chudáka a šel soutěžit o stříbrný šíp. Šerif ho mezi ostatními soutěžícími nepoznal a tak si Robin mohl odnést zpět do Sherwoodu stříbrný šíp, který vyhrál. V Sherwoodském lese na něj čekala Mariana, která se převlékla za páže a utekla šerifovi. Robin se s ní nakonec oženil. Historikové tvrdí že za Robinem do Sherwoodu přijel Richard lví srdce a žádal ho o peníze. Robin mu vyhověl a dal mu uloupené peníze. Z Robina Hooda a krále Richarda se stali přátelé.
Jednou se šel Robin pomodlit do místního kláštera. Na Robina byla vypsána obrovská odměna a klášter zoufale potřeboval peníze. V klášteře Robina přátelsky přivítala matka představená. Robinovi podala jakýsi nápoj. Řekla mu že když ho vypije tak bude očištěn od všech hříchů. Robin tedy poslechnul. Po vypití nápoje na chvíli usnul. Když se asi po pěti minutách vzbudil, zjistil, že mu matka představená podřezala žíly. Z posledních sil zatroubil na svůj slavný roh. Když zatroubil, přiběhla rychle Mariana, která začala jeho ruce obvazovat, aby nevykrvácel.
Robin věděl, že je jeho osud zpečetěn a tak poprosil Marianu, aby mu podala jeho luk a prý kam dopadne jeho poslední šíp, tam chce být pohřben. Z posledních sil natáhl tětivu a vystřelil. Když jeho šíp dopadl, Robin z Locksley naposledy vydechl a zemřel Marianě v náruči. Zbojníci mu vystrojili nádherný pohřeb. A tam, kam dopadl jeho šíp, byl Robin pohřben. Na jeho hrob byl položen kámen, na kterém dodnes stojí: ZDE ODPOČÍVÁ ROBIN HOOD. CHUDÝ SE PŘED NÍM KLANĚL. BOHÁČ SE HO BÁL.
Nottinghamský šerif po zbojnících dál nešel. Každý se vydal svou cestou.
Soubor:Robin Hood Memorial.jpg
Zdroj: cs.wikipedia.org/wiki/Robin_Hood